Claire-Louise Bennett writer in residence in Amsterdam

19 februari 2025

Schrijver Claire-Louise Bennett verblijft, op uitnodiging van het Nederlands Letterenfonds, van 12 februari tot en met 5 maart in de Amsterdamse schrijfresidentie.

© Ray Bennett

Het Nederlands Letterenfonds verwelkomt de Britse schrijver Claire-Louise Bennett in Amsterdam, waar zij drie weken als writer in residence zal verblijven. Bennett is auteur van de veelgeprezen boeken Poel en Kassa 19, in Nederland verschenen bij uitgeverij Koppernik. Haar verhalen en essays verschenen onder meer in The White ReviewStinging FlyHarper’s MagazineMusic & Literature, de New York Times Magazine en de New Yorker. In het najaar van 2025 verschijnt haar nieuwe boek Big Kiss, Bye-Bye. Bennett woont momenteel in Galway, in het westen van Ierland.

Voor Kassa 19 won Bennett, samen met vertalers Karina van Santen en Martine Vosmaer, de Europese Literatuurprijs 2023.

Tijdens haar residentie in Amsterdam zal Bennett reflecteren op de stelling die Vivian Gornick in The End of the Novel of Love poneert, namelijk dat romantische liefde geen levensvatbaar literair thema meer zou zijn. Bennett wil Gornicks analyse bevragen door in haar eigen, nog ongepubliceerde werk te onderzoeken hoe verlangen, schrijverschap en identiteit elkaar beïnvloeden en onder spanning zetten. Ook zal ze zich verdiepen in het werk van Jean Rhys, André Breton, Colette en Djuna Barnes.

De Amsterdamse schrijfresidentie wordt mogelijk gemaakt door het Nederlands Letterenfonds. In deze residentie worden jaarlijks internationale auteurs uitgenodigd voor een tijdelijk verblijf in het hart van de stad, om hier te werken aan een literair project en kennis te maken met het Nederlandse literaire veld.

Meer nieuws

NIEUWS - 30.08.2024

Bart Meuleman als writer in residence in Amsterdam

De Vlaamse schrijver Bart Meuleman verblijft van 26 augustus tot en met 23 september in de Amsterdamse schrijfresidentie, op uitnodiging van Passa Porta en het Nederlands Letterenfonds.

NIEUWS - 10.07.2024

Carys Davies als writer in residence in Amsterdam

Carys Davies, schrijver uit Wales, verblijft van 2 juli tot en met 11 augustus in de Amsterdamse schrijfresidentie, op uitnodiging van het Nederlands Letterenfonds.

NIEUWS - 02.05.2024

Alfred Schaffer writer in residence in Amsterdam

De Nederlands-Arubaanse dichter Alfred Schaffer verblijft van 1 mei tot 14 juni in de Amsterdamse schrijversresidentie, op uitnodiging van het Nederlands Letterenfonds en Poetry International, waar hij zal optreden tijdens het jaarlijkse poëziefestival.

NIEUWS - 19.02.2025

Literaire Vertaaldagen 2025: Gluren bij de buren

Op vrijdag 20 en zaterdag 21 juni 2025 vindt in respectievelijk de Rode Hoed en het Amsterdams Lyceum in Amsterdam de 25ste editie van de Literaire Vertaaldagen plaats. De Literaire Vertaaldagen zijn een jaarlijks tweedaags evenement voor het literair vertaalvak, die dit jaar voor de 25e keer wordt gehouden. Thema van deze jubileumeditie is Gluren bij de buren: in een boekenmarkt die onder hoge druk staat en die onderhevig is aan ingrijpende veranderingen, kan een brede blik naar buiten waardevolle nieuwe inzichten geven, helpen grip te krijgen op de uitdagingen waarvoor vertalers zich gesteld zien, en eenvoudigweg een welkome afleiding bieden van onze dagelijkse beslommeringen.