Nominaties C. Buddingh’-prijs 2023
20 april 2023
De shortlist voor de C. Buddingh’-prijs 2023 zijn bekend. De prijs voor het beste poëziedebuut van het jaar gaat naar Alara Adilow, Laura Broekhuysen, Babeth Fonchie Fotchind of Astrid Haerens. De winnaar wordt op zondag 11 juni bekend gemaakt tijdens het uitreikingsprogramma op het 53ste Poetry International Festival in Rotterdam.

De volgende bundels zijn geselecteerd:
Mythen en stoplichten van Alara Adilow (Prometheus)
Wij capabelen van Laura Broekhuysen (Querido)
Plooi van Babeth Fonchie Fotchind (De Geus)
Oerhert van Astrid Haerens (Atlas Contact)
“We lezen over gender, non-binariteit, queerness, het klimaat, de sociale media en internet: poëzie als podium voor life long struggles. Dat levert mooie gedichten op, al is er ook werk dat nauwelijks het particuliere ontstijgt. De vier genomineerden doen dat zeker wel,” aldus de jury, bestaande uit Sasja Janssen, Janita Monna en Seckou Ouologuem.
Babeth Fonchie Fotchind nam in 2021 deel aan het Slow Writing Lab van het Nederlands Letterenfonds. Laura Broekhuysen ontving voor het schrijven van Wij capabelen in 2016 een projectsubsidie van het Letterenfonds. Daarnaast was ze in 2019 writer in residence bij de Jan van Eyck Academie. Alara Adilow ontving op basis van Mythen en stoplichten in 2022 een eerste projecsubsidie.
C. Buddingh’-prijs
Met de uitreiking van de C. Buddingh’-prijs streeft het Poetry International Festival ernaar meer aandacht te genereren voor de meest getalenteerde nieuwe stemmen in de Nederlandstalige poëzie. De prijs is vernoemd naar dichter en prozaschrijver C. Buddingh’, en bestaat uit een geldbedrag van € 1.250. Eerdere winnaars zijn onder andere Radna Fabias (2018), Marieke Lucas Rijneveld (2016) en Ilja Leonard Pfeijffer (1999).
Actueel

18 Nederlandse auteurs naar boekenbeurs Turijn
Nog een maand en dan is Nederland gastland op de 37e editie van de Salone Internazionale del Libro Torino. Onder de noemer La Scoperta dell’Olanda (De ontdekking van Nederland) wordt hier van 15 tot en met 19 mei de Nederlandse literatuur in volle breedte gepresenteerd. Een delegatie van 18 Nederlandse auteurs reist af naar de boekenbeurs, die met ruim 200 duizend bezoekers de grootste van Italië is.

Longlist Europese Literatuurprijs 2025
Twaalf romans – uit acht talen vertaald door vijftien vertalers – maken kans op de Europese Literatuurprijs 2025 die dit jaar voor de 15e keer wordt uitgereikt. De prijs bekroont de beste hedendaagse Europese roman die in het afgelopen jaar in Nederlandse vertaling is verschenen.

Romana Vrede wint de Toneelschrijfprijs 2024
Romana Vrede wint de Toneelschrijfprijs 2024 met haar tekst 'Tijd zal ons leren'. De prijs werd op 4 april 2025 uitgereikt tijdens de opening van het Shakespeare is Dead Festival in Vlaams Cultuurhuis de Brakke Grond, Amsterdam.

Carys Davies als writer in residence in Amsterdam
Carys Davies, schrijver uit Wales, verblijft van 31 maart tot 28 april in de Amsterdamse schrijversresidentie, op uitnodiging van het Nederlands Letterenfonds.